Õhksoojuspump on üks soodsamaid küttelahendusi, millega saab kodu soojendada kui ka mõnusalt jahutada. Õhksoojuspumpa on võimalik kasutada nii põhi- kui ka abiküttena, sõltuvalt kasutaja vajadustest ja eelistustest. Kuid mille järgi valida enda kodu jaoks kõige sobivam õhksoojuspump?Õhksoojuspumba võimsus 

Et välja selgitada, millise võimsusega valitav õhksoojuspump olema peaks, tuleks vastata kolmele küsimusele: 

  1. Kui suur on köetava pinna suurus (pindala)? Mida rohkem ruutmeetreid, seda suurem peab olema soojuspumba võimsus. 
  2. Kas plaanis on õhksoojuspump võtta kasutusele lisaküttena olemasoleva küttesüsteemi toetamiseks, eesmärgiga vähendada küttekulusid või põhikütteks väiksema kodu korral?
  3. Milline on kodu soojapidavus/soojustus? Mida kehvem näitaja, seda võimsam peaks olema pump, et soovitud temperatuuri saavutada. 

Jahutusega või ilma 

Õhksoojuspumbaga saab kodu nii soojendada kui ka jahutada. Kuid kui vajadus on vaid jahutuse järgi, siis peaks hoopis konditsioneeride poole vaatama.


Hind 

Kahtlemata mängib hind soojuspumba valikul suurt rolli, küll aga ei tohiks ainult hinnast lähtuda, sest see võib tähendada hoopis kõrgemaid küttekulusid. Väga soodsad õhksoojuspumbad on üldjuhul ka väikese võimsusega, mis ei pruugi aga kütte vajadusi piisavalt rahuldada – seade peab tegema rohkem tööd, et vajalik temperatuur saavutada, mis lõppkokkuvõttes vähendab ka seadme eluiga. Samuti ei tasu vaadata liiga võimsaid seadmeid, kuna see kulutab rohkem energiat kui vaja oleks. 

Seega, hinda tuleks vaadata sõltuvalt sinu kodu vajadustele, arvestades ka seadme kvaliteedi- ja funktsioonidega. Tegu on siiski pikaajalise investeeringuga, mis aitaks küttekuludelt kokku hoida.


Lisafunktsioonid

Kui olulisel kohal on ka mugavus ja erinevad funktsioonid, siis tasub nende faktoritega arvestada. Õhksoojuspumpadel on tänapäeval väga palju erinevaid lisasid – õhupuhastus, kaugjuhtimine vastava rakenduse kaudu (Samsungil näiteks SmartThings), auto režiimid, liikumisandur, õhu suunamine jpm. 

Kokkuvõttes, sõltub õhksoojuspumba valik sinu kodu eripäradest ning neid arvesse võttes, on õige soojuspumba valik tagatud. Kui siiski otsustamisel abi vaja, siis võta meiega ühendust, ning leiame sobivaima seadme koos! Võta meiega ühendust: +372 60 800 80 ; E-post: info@samtec.ee


Samtec soovitab järgmisi õhksoojuspumpasid:

Samsung Nordic Wind-Free™ GEO
Samsung Nordic Deluxe Geo
Samsung Nordic Airise

Järelteenindus
+372 60 800 07